Komáromban folytattuk a kreatív workshopokat

2016. november 3-án, csütörtökön, Komáromban volt az oktatás jövőjét érintő kreatív workshop-sorozatunk harmadik állomása. Délelőtt Munka Utcai Alapiskola kilencedikes diákjaival ötleteltünk azon, szerintünk milyennek kéne lennie a jövő iskolájának. (November 4-én az Eötvös Utcai Alapiskola kilencedikes diákjaihoz is ellátogatunk.)

Délután pedig a felnőttekkel jártuk körbe azt a kérdést, hogy ők milyennek képzelik el a hatékony oktatást 2041-ben. A jövő iskoláiról és az iskolák jövőjéről majdnem 30 résztvevővel – szülőkkel, pedagógusokkal és sok egyetemistával – dolgoztunk három órán keresztül. Köszönjük a RÉV – Magyar kultúra házának, hogy befogadta a rendezvényt.

A workshopok eredményeit, az elképzeléseket, ötleteket, meglátásokat folyamatosan gyűjtjük, rendszerezzük s a projekt végén publikálni fogjuk őket.