A Pozsonyi Magyar Szakkollégiumban jártunk

2017. december 13-án, kedden, újra Pozsonyban tartottunk workshopot. Ezúttal a Pozsonyi Magyar Szakkollégium tagjaival gondolkodtunk hangosan arról, milyennek kéne kinéznie az oktatásnak 25 év múlva, szerintük hogyan néz ki a jövő ideális iskolája?

Ez volt az első olyan műhelymunkánk, melyet zárt célcsoportnak tartottunk. Még három ilyet tervezünk, mert el szeretnénk menni az összes Szlovákiában működő magyar nyelvű pedagógusképzést is ellátó felsőoktatási intézménybe:
1. a komáromi Selye János Egyetemre,
2. 2. a nyitrai Konstantin Filozófus Egyetem Közép-európai Tudományok Karára
3. a pozsonyi Coménius-Egyetem Bölcsészettudományi Karának Magyar nyelv és Irodalom Tanszékére.
Különösön fontosak lehetnek az említett helyszíneken megvalósuló műhelymunkák, hiszen a résztvevők között várunk jövőbeli pedagógusokat, kiegészülve a magyar értelmiségi utánpótlás más képviselőivel.

A workshopok eredményeit, az elképzeléseket, ötleteket, meglátásokat folyamatosan gyűjtjük, rendszerezzük s a projekt végén publikálni fogjuk őket.